З 5 до 19 липня триватиме проект “Іршанськ. Рекреація”.

Міжнародний сімпозіум сучасного мистецтва «Бірючій» оголосив про початок проекту«Іршанськ. Рекреація». Він триватиме з 5 до 19 липня за участі сучасних українських митців у Іршанську – промисловому містечку на Житомирщині. Протягом двох тижнів художники-резиденти «Бірючого» працюватимуть з місцевим контекстом, простором і матеріалом та зроблять свій внесок у локальне культурне середовище у вигляді живопису, монументальних розписів, скульптур, інсталяцій. Експозиційним майданчиком для більшості художніх об’єктів стане територія Санаторію-профілакторію ІГЗК, також буде задіяний міський простір і природні ландшафти. «Проект покликаний сприяти культурній рекреації містечка і регіону в цілому. Стратегічно він передбачає довгострокову взаємодію сторін з інтеграцією в міське середовище, співпрацею з місцевим населенням і має на меті розширення культурного простору та сприяння культурній децентралізації і розвитку малих міст, модернізацію, поступове стирання разючого контрасту та подолання прірви між культурними центрами та “периферією”, що існує в нашій країні», – розповідає куратор ініціативи Наталія Маценко. “Проект носить експериментальний характер і відкриває великі можливості. Ініціатива Іршанська може в подальшому слугувати прикладом для інших українських містечок, міст і цілих регіонів”. Прагнення місцевої влади розвивати культурне життя Іршанська й інтегрувати його в національний мистецький простір зустрілося з бажанням організаторів “Бірючого”, за підтримки керівництва Іршанського гірничо-збагачувального комбінату, розширювати географію резиденції та стимулювати культурні процеси в країні, і на цьому перетині народилася ідея проекту “Іршанськ. Рекреація”. Міжнародний сімпозіум сучасного мистецтва «Бірючій» – провідний форум сучасного мистецтва в Україні. Він проводиться щороку в травні та вересні на Бірючому острові. У десяти сезонах «Бірючого» взяли участь 132 художники та 8 арт-груп з 8 країн.