Відкриття пам’ятника Героям Небесної Сотні!

Чудового липневого дня, а саме 20 липня, мешканці селища Іршанськ, святкували 60-річний юбілей гірничо-збагачувального комбінату, а ще й День свого чудового селища. Основною інтригою та прикрасою всіх святкових заходів у селищі було відкриття пам’ятника Героям Небесної сотні та їх побратимам, Янголам-охоронцям, які здобули для нашої Батьківщини Свободу і Волю. Сотні мешканців та гостей поспішали до парку, що біля селищної Ради. Люди шли  з квітами, вбрані у вишиванки, хвилювались. Цей пам’ятник подарували селищу підприємці-меценати Ковриги: Петро Семенович та Володимир Петрович. У вступному слові Іршанський селищний голова Анатолій Борисович Рак  віддав шану Героям Небесної Сотні та їх побратимам, що і сьогодні своїми життями здобувають для України Свободу і Волю. Селищний голова виразив слова щирої подяки меценатам, які збудували пам’ятник, поетам селища, які здійснюють патріотичну творчу діяльність, духовним священикам, всім запрошеним гостям та мешканцям селища, кому небайдужа доля селища, краю та рідної Батьківщини. Подяками Іршанської селищної ради з врученням нагрудних знаків «Меценат селища» нагороджено Ковригу Петра Семеновича та Ковригу Володимира Петровича. Подякою селищної ради з врученням нагрудного знаку «Відзнака селищного голови» нагороджена поета-літописця, крилаті слова якого прикрашають пам’ятник героям – Пантуса Анатолія Антоновича. Іршанський селищний голова привітав усіх присутніх з Днем селища і побажав миру, добра, щастя, оптимізму, міцного здоров’я, родинного затишку та оптимізму. Перед присутніми виступили Анатолій Пантус, Галина Петренко-Рак. Вони прочитали зворушливі поезії про Героїв Майдану. Зі словами вдячності тим, хто ціною свого життя відбудовує Нову, Єдину та Неподільну Україну виступили голова Володарсько-Волинської районної ради Альбрехт Оксана Олександрівна, генеральний директор філії «Іршанський ГЗК» ПрАТ «Кримський титан» Сахненко Сергій Петрович, голова профспілкового комітету Іршанського ГЗК Волохов Микола Миколайович та підприємець-меценат Коврига Петро Семенович. Священики о.Василій та о.Іонікій освятили пам’ятник. Вони прочитали молитву за убитих Героїв. Священики наголосили про те, що в теперішній час мало виконуються Божі заповіді. Вірно сказали священики: «Господня Заповідь про Любов – це головне, що потрібно людям. Адже і сам Бог – це Любов». Біля підніжжя пам’ятника – море квітів від людей в пам’ять про загиблих. Незабаром у сквері з’являться дитячі майданчики. Будуть радіти діти, цвісти квіти. До речі, квіти цвітуть тут на радість всім.  А подарунок Петра Семеновича та Володимира Петровича Ковриг, завжди нагадуватиме про Героїв, що полягли за Україну. «Щира подяка Вам, шановні меценати, за Ваші добрі серця, за Вашу людяність» – кажуть іршанці. Хай Господь Вас благословляє і надалі на такі добрі справи, дарує Вам і Вашим родинам щастя, здоров’я на довги роки.