Святий, Святий Миколай… Ти до нас завітай…

Весело і святково провели свято Миколая працівники Іршанської селищної бібліотеки для учнів 3-А класу Іршанського НВК.

“Доброго дня любі діти ми дуже раді, що ви завітали до нас на перше зимове свято. Який сьогодні день чудовий, саме з цього дня розпочинаються зимові свята. Так, саме 19 грудня до всіх діток приходить зі своїми дарунками Святий Миколай”.
– Саме так гостинно запрошує дітей до читального залу бібліотекар Фарафонова Н.М.

“Всі чекають Миколая, всі на світі-кожний край. Та ж не кожний мабуть знає хто ж то добрий Миколай”. І тут керівник третього класу Захаренко С. А. повела присутніх життєвими дорогами Миколая. Вона розповіла, що народився Святий Миколай в місті Патаді, в Малій Азії, близько 280 року. Микола уже змалку був набожним. Після смерті своїх батьків він роздав свою спадщину бідним людям, а сам вирушив до Палестини поклонятися святим. Після повернення прийняв сан священника. ВІдтоді Миколай допомагав усім хто потребував його допомоги. Тож коли помер Миколай і його душа постала перед господнім престолом, Господь спитав: ” Чого бажаєш Мій Миколаю, в нагороду за добре життя на землі?”

– “Нічого не бажаю”,- відповів Миколай, тільки дозволь мені, Боже, сходити час від часу на землю й відвідувати дітей .Усміхнувся Господь і сказав: “Щороку в день своїх іменин зможеш сходити на землю.” І від того часу кожного року у місяці грудні Святий Миколай ходить по землі і розносить дітяй подарунки.

Потім ведучі пропонують дітяй запросити Святого Миколая до себе на свято. Діти співають пісню “Святий, Святий Миколай , ти до нас прийди”… І приходить чарівник – Миколай у красивому одязі з торбиною дарунків до дітлахів (образ Святого Миколая чудово зіграла бібліотекар Романюк О.О.). Миколай привітав дітей словами :” Мир цьому дому і усім хто в ньому, добрий день любі діти , нині свято в вашім домі і я всіх вітаю, сьогодні я приніс вам солодкі подарунки і всіх ними наділю”. З радістю і вдячністю приймають подарунки від Миколая діти.

Потім працівники бібліотеки провели народознавчу вікторину з історії виникнення зимових свят.

Прощаючись Святий Миколай звернувся до діток з побажаннями:
“Все що в серці маю вам заповідаю, світлу мрію й казку, щиру пісню й ласку, щебет солов”їний , душу України.

Швидко мчиться часу лік, знов прийду я через рік на велике світле свято.”

Колектив бібліотеки щиро дякує приватним підприємцям Коваленку В. О., Шатило О. М., Цалку С.Г., які допомогли в придбанні подарунків дітям.

Паламарчук Л. П.