Про забезпечення сучасним обладнанням перших класів «Нової української школи» в нашій громаді

14 листопада відбулась позачергова сесія Іршанської селищної ради, на якій було прийнято рішення про приймання на баланс селищної ради від Управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації 4-х комплектів комп`юторного обладнання в рамках державної програми забезпечення «Нової української школи» (НУШ) сучасними засобами навчання, а саме чотири сучасні ноутбуки із ліцензійним програмним забезпеченням «Розумники», чотири кольорові багатофункціональні пристрої EPSON, чотири ламінувальних апарати з комплектом плівки для кожного. Обладнання закуплено на умовах співфінансування з державного та місцевого бюджетів.

15 листопада 3 комплекти обладнання вже було адресно доставлено першачкам Іршанського НВК, а ще однин комплект найближчим часом буде передано учням першого класу Добринського НВК.

Селищний голова Анатолій Рак разом із заступником Олександром Одноворченком, начальником відділу з питань освіти Наталею Закревською та директором Іршанського НВК Валентиною Забродською завітали  в перші класи Іршанського НВК та вручили їм сучасні комплекти обладнання. Маленьким школярам та педагогам  пояснили, які вони матимуть технічні можливості під час навчання, наскільки цей процес стане комфортнішим, модернізованим та цікавим. Деякі кмітливі хлопчаки навіть поринули в глибокі роздуми, потираючи потилицю, що ж ще, окрім оголошеного, можна зробити за допомогою цього обладнання?!

Анатолій Рак побажав дітям здоров’я, наполегливості у навчанні, з радістю отримувати знання і знайти свій шлях у майбутньому дорослому житті.

Проте, слід зазначити, що кількість отриманих комплектів цього обладнання не перекриває 100% потребу навчальних закладів громади. Закуплено 4 комплекти при потребі 5 комплектів.  За інформацією відповідального працівника Управління освіти  і науки облдержадміністрації, потреба була взята зі статистичного звіту станом на 1 вересня 2017 року, щодо передбачуваної кількості перших класів по закладам загальної середньої освіти області. З метою спрощення роботи педагогів перших класів за програмою НУШ та створення більш комфортніших умов навчання першокласників, адміністрацією Іршанського НВК було прийняте рішення про збільшення кількості класів на один, що не відповідає кількісним нормативам формування класів.

Трішки засмучує той факт, що протягом року відповідальні особи управління освіти і науки облдержадміністрації не поінформували Іршанську селищну раду про наявний стан речей з кількістю комплектів для забезпечення перших класів «Нової української школи».

Не дивлячись на певні тимчасові незручності та виходячи із ситуації, що склалась, один перший клас Іршанського НВК тимчасово забезпечений ноутбуком та принтером, а селищна рада бере на себе додаткове зобов’язання винайти фінансовий ресурс в місцевому бюджеті та придбати ще один комплект обладнання, аби всі 5 перших класів нашої громади навчались в однакових умовах.

Іршанська селищна рада