Про стан впровадження реформи первинної ланки медицини в Іршанській громаді

06.12.2018 в сесійній залі Іршанської селищної ради відбулась інформаційна сесія (публічна консультація) щодо реформи первинної ланки медицини в громаді. Організатором виступила програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні «U- LEAD з Європою» у партнерстві з ГО «Центр UA».

Спікер ГО «Центр UA»  вела презентацію щодо основних етапів впровадження реформи, паралельно з’ясовувала у присутніх медичних працівників і представників селищної ради, як відбуваються зміни конкретно в Іршанській громаді і зокрема в Іршанському ЦПМСД.

Слід зазначити, що реформування первинної ланки медицини добігає завершення, і вже с 01 січня 2019 року фінансування медичних закладів буде відбуватись через головного розпорядника коштів – Національну службу здоров’я України (НСЗУ), а не за рахунок медичної субвенції. Для цього медичні заклади мають укласти декларації з пацієнтами та договір з Національною службою здоров’я України до кінця 2018 року.

За словами головного лікаря КЗОЗ «Іршанський ЦПМСД» Олександра Набоки, наразі в нашій громаді лікарями укладено декларації з 60% населення громади, а договір із НСЗУ  має бути укладеним найближчими днями. Також керівник закладу висловив надію,  що проведення медичної реформи і запровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом» в частині фінансування медичних послуг дозволить суттєво збільшити заробітні плати лікарів та медперсоналу ЦПМСД.

Проте є ряд нагальних питань, які ще слід вирішити. Існує потреба у транспортних засобах для медичного закладу, наявна комп’ютерна техніка перекриває лише 70% від загальної потреби в ній для надання якісних медичних послуг. Олександр Набока наголосив і на необхідності навчання персоналу роботі з медичними інформаційними системами.  Адже лікарі з 01 січня 2019 року мають працювати з електронною система E-HEALTH (власником якої є НСЗУ), яка акумулює інформацію про пацієнтів і яка є підставою для формування електронної медичної  картки пацієнта. Ця інформація  буде доступна як для первинної  ланки медицина, так і для вторинної, на всій території України.

Організаторами інформаційної сесії були зафіксовані всі моменти зустрічі, нагальні потреби, проблеми впровадження реформи первинної ланки медицини в Іршанській громаді з метою інформування Міністерства охорони здоров’я України про перебіг впровадження реформ і реальної картини тих проблемних моментів, з якими доводиться стикатись на місцях.

Маємо надію, що ця реформа дасть результат і люди відчують нову якість медичних послуг.

Т.Чистоєдова-Римар