Про проект Я МАЮ ПРАВО

Іршанська селищна рада інформує мешканців громади про Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», покликаний підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві.

Він реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, а також за сприяння усіх органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та за підтримки міжнародних донорів і партнерів.

Проект реалізується задля того, щоб більше громадян знали свої права, користувалися ними та вдавалися до правових способів захисту прав. У межах проекту громадянам даються чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли їхні права порушують.

Для цього достатньо пройти за посиланням http://pravo.minjust.gov.ua/

Пріоритетними напрямками проекту стали:

• захист прав дітей та жінок (проекти «Стоп насильство» та «ЧужихДітейНеБуває»),
  • захист прав аграріїв та підприємців (проект «МаскиШоуСтоп» та антирейдерська кампанія Мін’юсту),
  • протидія корупції у вищих навчальних закладах (проект «ХабарЗаНавчанняСтоп»),
  • інформаційні кампанії щодо порядку оформлення субсидій, позасудового вирішення спорів та реалізації права на виконання рішення суду.

У рамках впровадження проекту було розроблено законопроекти №8294, №8295, №8296 щодо захисту права дитини на належне утримання; забезпечено прийняття законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування»; підготовлено Постанову Кабінету Міністрів «Деякі питання удосконалення механізмів захисту речових прав на земельні ділянки», спрямовану на захист прав власників.

Т.Чистоєдова-Римар

Начальник загального відділу