ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗБІРКИ ВІРШІВ А.ПАНТУСА «СОЛДАТСЬКОГО СЕРЦЯ КАЛИНА»

06 грудня 2018 року, в день, коли в країні відзначали День збройних сил України,  в Іршанській бібліотеці  відбулась презентація  нової поетичної збірки нашого земляка Анатолія Пантуса, яка називається «Солдатського серця калина». Ця патріотична збірка віршів присвячена загиблим воїнам, що віддали життя за Україну, воїнам, які і досі боронять території держави, та владі, яка не має стояти осторонь.

Працівники бібліотеки спільно з педагогами та учнями Іршанського НВК «Гімназія-ДНЗ» організували дивовижну зустріч з поезією Анатолія Антоновича, з історією його життя.

Учні під музичний супровід декламували вірші автора – такі щирі, з присмаком смутку, болю та журби  за долі воїнів, їх дружин та матерів, за долю України. Були моменти, що підступна сльоза набігала на очі присутніх від самої поезії та від того, як діти пройнялись її ідеєю та змістом. На презентації були присутні друзі Анатолія Антоновича, його дружина (найперший і найважливіший його критик, зі слів самого автора), колеги по творчості (Микола Ходаківський та Галина Петренко (Рак)), дружина загиблого нашого воїна Сергія Фролова – Тетяна Фролова.

Анатолій Пантус пише давно, першу збірку надруковано ще в 1999 році. Потім було ще багато збірок, проте, як зазначає сам Анатолій Антонович:

• З моменту подій на Майдані я почав писати, аби усі зрозуміли масштаб трагедії від загибелі Небесної сотні та від болючих втрат на передовій. Мені не потрібна слава, я хочу, щоб про загиблих героїв пам’ятали у віршах.

Поет має подяки від командування та особового складу 95-ої окремої Житомирської десантно-штурмової бригади та військової частини ПП В 3231 м.Бердичева, був нагороджений військовою нагородою Міністерства оборони України «Знак пошани».

Наприкінці свята автор подякував всім присутнім за небайдужість та інтерес до його творчості, Іршанській селищній раді – за вагому фінансову підтримку у видавництві збірки віршів «Солдатського серця калина», побажав всім миру і добра. І висловив надію на те, що дуже скоро ми будемо жити в мирній країні, виспівувати добрі події, але наших героїв пам’ятатимемо завжди!

Т.Чистоєдова-Римар