Літні канікули – час радості та час небезпеки

За статистикою, в нашій країні щодня нещасні випадки призводять до загибелі 4 дітей, щотижня – цілого класу школярів і щороку – майже двох тисяч юних громадян!

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

У розпалі літні канікули. На жаль, канікули не проходять без прикрих випадків, що виникають з вини дітей. Легковажне поводження з вогнем, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки на водоймах – першопричини сумних та трагічних наслідків.

Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Це варто зусиль! Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні на водоймах, з вогнем, газом, побутовою хімією, ліками, отруйними грибами та ягодами. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це, вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам’ятайте, що життя та безпека наших дітей залежить тільки від нас самих!

ЯК УНИКНУТИ ТРАГЕДІЇ НА ВОДІ

Сонце, повітря і вода, як відомо, наші найкращі друзі. Але вода не прощає помилок при легковажному ставленні до неї, вона може забрати найдорожче — життя. Перед тим, як піти купатися, відпочиваючі мають знати елементарні правила безпеки:

– купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях та пляжних територіях. В інших, не пристосованих для цього місцях (ставках, кар`єрах тощо) купатися заборонено.

– купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання;

– плавати у воді можна не більш 20 хвилин, причому цей час слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хв.

– не можна доводити себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судоми, припинитися дихання, статися непритомність;

– краще купатися кілька разів по 15-20 хв., а в перервах пограти в рухливі ігри: волейбол, бадмінтон;

– якщо Вас захопило течією, не намагайтеся з нею боротися, треба плисти за течією, поступово наближаючись до берега;

– не треба відпливати далеко від берега або перепливати водоймища на спір.

– не вміючи плавати, не заходьте у воду вище пояса;

– не купайтеся і не пірнайте у заборонених та небезпечних місцях;

– катаючись на човні не пересідайте з місця на місце, човен може перевернутися;

– під час купання не втрачайте з виду товаришів.

– проводити гру, зв’язану з пірнанням та захватом рук і ніг;

– подавати крики неправдивої тривоги;

– пірнати у воду з дамб, пристанів, катерів, човнів, мостів та споруд, не пристосованих для цього і у місцях, де невідомі глибина та стан дна;

– підпливати близько до суден, що йдуть;

– запливати за попереджувальні знаки;

– плавати на дошках, колодах, лежаках, камерах автомашин, надувних матрацах (вітром або течією їх може віднести далеко від берега);

– забруднювати та засмічувати водоймища;

– вживати алкоголь та купатися у нетверезому стані.

Перша допомога при утопленні

Ознаками утоплення є виділення піни з рота, зупинка дихання і серцевої діяльності, посиніння шкірних покровів, розширення зіниць.

Схема надання першої допомоги:

– витягніть потерпілого з води (не забувайте про власну безпеку);

– очистіть порожнину рота;

– укладіть потерпілого животом на стегно рятувальника таким чином, щоб голова по-терпілого звисала до землі, енергійно натискаючи на груди і спину, видаліть воду з шлунку і легенів;

– приступіть до виконання штучного дихання;

– для відновлення серцевої діяльності одночасно з штучним диханням робіть непрямий масаж серця;

– викличте швидку допомогу;

– продовжуйте реанімаційні заходи до прибуття лікарів або появи ознак смерті (трупні плями);

– при появі ознак життя – зігрійте потерпілого.

Неприпустимо:

– припиняти реанімаційні заходи, поки не з’являться достовірні ознаки смерті (при правильному проведенні масажу серця і штучної вентиляції легенів вдається повернути потерпілого до життя навіть через 20 хвилин після витягання його з води).

Спеціаліст у справах дітей, Кайдалов Володимир Валентинович