Іршанськ запрошує 7 громад Коростенського району до об’єднання!

Реформа місцевого самоврядування, першим етапом якої є децентралізація влади, повним ходом триває в Україні і на Житомирщині, зокрема. Поки що людям відомо, що потрібно об’єднуватися територіальним громадам навколо спроможних адміністративних центрів. Яку користь звичайні люди відчують від запровадження таких змін, як поліпшиться їхнє життя після об’єднання громад, хто нестиме відповідальність за надання якісних та доступних соціальних, адміністративних та інших послуг у кожному селі? Щоб отримати відповіді на ці та інші життєво важливі запитання сільські 09.07.2015 року в сесійній залі Коростенської районної ради відбулась нарада-семінар з обговорення Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». У зібранні брали участь директор Офісу реформ у Житомирській області Роман Слідзевський, заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Віктор Венцель, головний спеціаліст оргвідділу облдержадміністрації Світлана Шведова. У ході процесів об’єднання, і тим більше для вирішення життєво важливих питань нав’язувати свою думку нікому не буде. Громади району самі повинні визначатися, як їм далі жити і розвиватися. Іршанський селищний голова Володарсько-Волинського району Анатолій Рак, який також взяв участь у зібранні, запропонував сільським головам семи територіальних громад Коростенського району (Веселівській, Ковалівській, Лісівщинській, Меленівській, Ставищенській, Шершнівській, Холосненька), які суміжні з Іршанською територіальною громадою, розвивати свої території у складі великої об’єднаної громади з адміністративним центром у смт.Іршанськ. Зокрема, він повідомив, що в ході обговорень процесу добровільного об’єднання громад саме такі пропозиції дуже схвально сприймалися жителями обох сусідніх районів. І така ініціатива виникла не просто так. Чверть жителів цих територіальних громад працюють на підприємствах Іршанська, а об’єкти підприємств селища розташовані на територіях суміжних територіальних громад Коростенкського району. Кам’яні кар’єри ряду підприємств Коростенського району знаходяться на території Володарсько-Волинського району. Крім того, багато дітей, які проживають у Коростенському районі, здобувають освіту та розвиваються у навчально-виховних закладах Іршанська, жителі громад Коростенського району лікуються в селищній лікарні тощо. Враховуючи це, Іршанська селищна рада розробила та оприлюднила проект рішення щодо надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад між територіями районів. Відповідне рішення після обговорення ухвалено депутатами Іршанської селищної ради на сесії 8 липня. Анатолій Рак підкреслив, що об’єднана територіальна громада саме у такому складі та з центром в Іршанську має непогану економічну та соціальну перспективу. Прогнозований баланс фінансових результатів об’єднаної територіальної громади в 2016 році становитиме понад 7,7 млн. грн. 7 сільських голів Коростенського району готові прийняти запрошення Іршанського селищного голови і об’єднатися, щоб разом розвивати свої території. Але за однієї умови – в разі утворення повітів Іршанська об’єднана територіальна громада увійде до складу Коростенського повіту. Такий проект планують більш розлого обговорити з жителями усіх територіальних громад обох районів. Але щоб ухвалити таке рішення, потрібно пройти кілька щаблів його схвалення та затвердження на різних рівнях, у тому числі на рівні Верховної Ради України, якщо до складу об’єднаної територіальної громади передбачається входження територіальної громади, розташованої на території суміжного району.

За інформацією Офісу Реформ Житомирської області.