Іршанська селищна рада – переможець конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2016-го року!

12 грудня 2016 року відбулась підсумкова конференція та церемонія нагородження переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2016 році.

У цьому році темами конкурсу були: «Стимулювання економічної активності, створення робочих місць», «Об’єднання територіальних громад», «Центри надання адміністративних послуг». Конкурс проводить Мінрегіон за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».

Фіналістами цьогорічного конкурсу стали 23 органи місцевого самоврядування. На підсумкову конференцію було запрошено Іршанського селищного голову Анатолія Рака та заступника селищного голови Олександра Одноворченка.

У номінації «Сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад» в темі «Об’єднання територіальних громад» переможцем конкурсу стала Іршанська селищна рада об’єднаної територіальної громади Хорошівського району Житомирської області за практику «Становлення медицини об’єднаної територіальної громади в умовах децентралізації та реформування медичної галузі».

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В´ячеслав Негода вручив відзнаку та диплом І ступеня Іршанському селищному голові Анатолію Раку.

В умовах реформи місцевого самоврядування, децентралізації дуже важливо демонструвати позитивні результати роботи громад у нових умовах. І таких прикладів стає дедалі більше, бо завдяки наповненню бюджетів, розширенню повноважень і збільшенню відповідальності, насамперед перед мешканцями, громади, які скористалися наданими реформою можливостями, розвиваються, будують власне майбутнє, – наголосив під час церемонії нагородження переможців конкурсу В´ячеслав Негода. За його словами, важливо, що серед переможців конкурсу вперше є об’єднані територіальні громади.

Перед президією та учасниками конференції Анатолій Рак презентував кращу практику Іршанської ОТГ. Під час промови він зазначив, що завдякуючи реформі децентралізації у об´єднаних громад з´явилась реальна можливість для всесторонньої підтримки і розвитку медицини через ефективне використання ресурсу медичної субвенції, коштів Державного фонду регіонального розвитку, місцевого бюджету та інших надходжень.

За його словами, станом на кінець 2015 року, Іршанська амбулаторія загальної практики та сімейної медицини переживала часи стагнації та занепаду, на території громади діяв «піший патруль» фельдшерів «швидкої допомоги», що спричинило соціальне напруження в селищі і нагнітання ситуації аж до соціального вибуху.

З метою вироблення Стратегії становлення та розвитку медицини на території громади, було створено робочу групу, проведено великий обсяг робіт по збору, накопиченню та опрацюванню нормативної бази, використано різноманітні методи і засоби, які в комплексі дали позитивний загальний результат для мешканців громади.
Першим кроком у реалізації практики було укладено угоду з філією «Іршанський ГЗК» ПрАТ «Ukrainian Chemical Products» в рамках якої передано для потреб громади сучасний автомобіль «швидкої допомоги» який працює цілодобово.

Даний приклад є першим позитивним кроком у діалозі влади – бізнесу – громади – медицини, спрямований на задоволення потреб усіх соціальних верств, різновікових груп та медицини.

В рамках реалізації практики, рішенням сесії Іршанської селищної ради ОТГ № 54 від 13.01.2016 року, створено Комунальний заклад охорони здоров´я «Іршанський Центр первинної медико-санітарної допомоги» до складу якого увійшли: Іршанська амбулаторія загальної практики та сімейної медицини та фельдшерські пункти сіл Добринь і Ємилівка.

З метою покращення умов та рівня надання медичних послуг мешканцям громади, виготовлено проектно-кошторисну документацію та здійснено реконструкцію (теплову санацію) приміщення амбулаторії загальної практики та сімейної медицини селища. При цьому, залучено партнерів в особі Мінрегіону, які надали через Державний фонд регіонального розвитку на умовах співфінансування з місцевим бюджетом, кошти на реалізацію проекту. За рахунок місцевого бюджету придбано меблі та інвентар. У 2017 році заплановано закупити медичне обладнання.

Для оперативного реагування на виклики, як по селищу, так і у віддалені населені пункти громади, Іршанському ЦПМСД передано додатково автомобіль «швидкої допомоги» УАЗ. Певні ремонтні роботи по автомобілю було здійснено за допомоги небайдужих мешканців громади та підприємців.

З початку функціонування Іршанського ЦПМСД (травень, 2016 року), у громади з´явилась нормативна база отримувати та ефективно використовувати медичну субвенцію, що дало можливість належного фінансування закладу та матеріального заохочення медичних працівників.

Практика залучила до своєї реалізації багатьох виконавців і сприяла позитивним змінам настроїв населення громади щодо процесу децентралізації та згуртувала мешканців громади для вирішення наступних завдань керуючись принципом: «Дбаймо про нас разом – заради результату для усіх!»

Завершення практики ставить нові завдання перед громадою щодо залучення в ОТГ молодих спеціалістів – лікарів. З цією метою, рішенням виконкому Іршанської селищної ради ОТГ № 315 від 30.09.2016 року переведено двоповерхову будівлю колишньої лікарні, яка «простоює» більш ніж 20 років, до житлового фонду громади для здійснення реконструкції приміщень та будівництва квартир – підкреслив під час презентації селищний голова.

Наприкінці виступу, Анатолій Рак висловив подяку усім небайдужим громадянам та підприємцям, які залучились до реалізації практики, Іршанському ЦПМСД, Мінрегіону та Раді Європи, а також конкурсній комісії за високу оцінку практики Іршанської ОТГ.