ІРШАНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
офіційний веб-сайт об'єднаної територіальної громади
12110, Україна, Житомирська область, Хорошівський район, смт.Іршанськ, вул. Гулія, 7

Тел.: 04145 4-42-21, факс: 04145 4-42-21, e-mail: irshansk_rada@ukr.net

Запрошуємо на виставку в Іршанську селищну бібліотеку до Дня Соборності України

22 січня в Україні відзначають День Соборності та Свободи України. Це свято відзначають щороку в день проголошення акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

Урочистий Акт злуки Західноукраїнської Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну українську державу проголосила Директорія УНР 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві.

«Віднині зливаються в одне ціле віками розділені частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка», – так було написано в акті злуки.

Офіційно Державний статус День Соборності України отримав в 1999 році, а в 2011 році було встановлено День Соборності і Свободи України.

На виставці представлена література висвітлює ідеї побудови української самостійної, соборної держави, а також розповідає про славетних синів і дочок українського народу, які боролись за об’єднання незалежної Соборної Української держави. Саме з цієї нагоди для широкого кола читачів працівники Іршанської селищної бібліотеки оформили книжкову виставку «Соборна. Вільна. Сильна.». Виставка складається з розділів: «Клейноди української державності», «На шляху до Соборності», «Соборна Україна: від ідей до сьогодення», «Ідейні провідники Соборності», «Світ відкриває Україну», «До України серцем прихилюсь».

Метою оформлення книжкової виставки стало виховання у молоді патріотичної свідомості і людської гідності, відродження паростків духовності, формування рис громадянина Української держави, розширення кругозору молоді, закріплення знань про історію виникнення та святкування Дня Соборності і Свободи України, прищеплення любові і поваги до історичних та культурних надбань українського народу, інтересу до минулого, гордості за свою Батьківщину та народ, повагу до культурних цінностей, літературної спадщини та історії власного народу.

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати нашу бібліотеку і ознайомитися з літературою представленою на книжковій виставці.

Колектив Іршанської селищної бібліотеки

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.