ІРШАНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
офіційний веб-сайт об'єднаної територіальної громади
12110, Україна, Житомирська область, Хорошівський район, смт.Іршанськ, вул. Гулія, 7

Тел.: 04145 4-42-21, факс: 04145 4-42-21, e-mail: irshansk_rada@ukr.net

Форум об´єднаних громад!

15 грудня в Києві відбувся перший Форум об’єднаних громад, присвячений річниці діяльності в Україні об’єднаних територіальних громад, утворених на першому етапі реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади.

Захід пройшов за участю лідерів 159 об’єднаних територіальних громад та представників громад, які незабаром об’єднаються і набудуть нового статусу.

Іршанську громаду на Форумі представляли селищний голова Анатолій Рак та заступник селищного голови Олександр Одноворченко.

Відкриваючи форум, перед лідерами громадськості виступив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який від імені Уряду гарантував підтримку об’єднаним громадам.

– Підтримка Уряду у Вас є. Хочу Вас запевнити, що все, що залежить від мене як Прем’єр-міністра, буде зроблено для того, щоб підсилити реформу з децентралізації влади, підсилити місцеве самоврядування, – наголосив Глава Уряду. – Нам потрібна якісна школа, ФАП, якісна лікарня. Уряд для Вас і в цьому питанні є надійним партнером. Усі наші реформи, які ми будемо далі робити, будемо робити спільно з Вами і заради тих людей, які живуть у громадах.

Серед поважних гостей, які взяли участь у роботі Форуму та працювали у секціях, були Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей, заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, українські експерти: Анатолій Ткачук та Юрій Ганущак, іноземні партнери: Хольгер Тауш – директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні, Андреас фон Шуман – керівник програми «U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» та Бері Рід – директор проекту «Децентралізація – шлях до кращих результатів та ефективності» (DOBRE).

Представники об’єднаних громад не тільки обговорили результати року життя і функціонування громад, але й висловили ряд проблемних питань стосовно необхідності внесення змін до ряду законодавчих актів.

Чи не основною темою Форуму стало обговорення необхідних законопроектів та змін до законів, яких потребують ОТГ для повноцінної діяльності. Так, Володимир Гройсман заявив, що землі поза межами населених пунктів мають бути передані в управління об’єднаних територіальних громад.

Глава Уряду запропонував спільно з органами місцевого самоврядування та об’єднаними територіальними громадами сформувати пропозиції до Верховної Ради: визначити ряд законів, які стосуються діяльності об’єднаних громад, які потребують першочергових змін.

Більш детально кожну з проблем було обговорено на секційних засіданнях: «Надання послуг в ОТГ: тверді побутові відходи, водопостачання», «Медична інфраструктура в ОТГ», «Управління освітою в ОТГ», «Стратегія розвитку та фінанси ОТГ. Земельні питання».

Насамкінець Форуму були обговорені результати роботи в секціях та подальші кроки стосовно впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Форум пройшов за ініціативою Кабінету Міністрів України та був організований у співпраці із Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO).

Представники Іршанської ОТГ про форум:

Анатолій Рак, селищний голова Іршанської ОТГ:

– Нам важливо було почути, що все ж будуть прийняті ті закони, які «повисли» зараз у повітрі і тому громада не має повноти управління своїми ресурсами. Децентралізація складеться у партнерстві між владою і нами – громадами. Приємно, що прем’єр-міністр стоїть на нашому боці і пропонує разом прийняти участь у голосуванні тих законопроектів, які необхідні нам для подальшої децентралізації. Для нас актуальні закони про приєднання до об´єднаних громад, про об’єднання громад поза межами існуючих районів, бо вже маємо рішення від громад Коростенського району (Меленівської, Шершнівської та Коваліської сільських рад) про приєднання до Іршанської ОТГ, про передачу земель громадам поза межами населених пунктів. Бачу позитив у тому, що громадам, які «вскочили у перший вагон» децентралізації обіцяють подальшу підтримку. Цінне для нас спілкування з колегами, з якими ділимося своїм досвідом та переймаємо досвід їхньої діяльності.

Олександр Одноворченко, заступник селищного голови Іршанської ОТГ:

– Для нас важливе прийняття нових законів, найперше, про службу в органах місцевого самоврядування, про державний бюджет на 2017 рік в частині використання медичної та освітньої субвенції, оплати комунальних платежів і низка інших. Нас турбують питання в організації праці, формування первинної та вторинної ланки медичної допомоги, а також створення опорних шкіл. З цією метою працюємо над питаннями покращення матеріальної бази медичних і освітніх закладів, ремонту сільських доріг та залучення «Шкільного автобусу».

   Ольга Романюк

   Фото прес-служби Мінрегіонбуду

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.