ІРШАНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
офіційний веб-сайт об'єднаної територіальної громади
12110, Україна, Житомирська область, Хорошівський район, смт.Іршанськ, вул. Гулія, 7

Тел.: 04145 4-42-21, факс: 04145 4-42-21, e-mail: irshansk_rada@ukr.net

День людей похилого віку

 З ініціативи ООН щороку 1 жовтня у світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку. Україна підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і також відзначає 1 жовтня День людей похилого віку.

Рішення про затвердження заходів щодо відзначення в Іршанській об’єднаній територіальній громаді  01 жовтня 2018 року Міжнародного дня громадян похилого віку, Дня ветерана було прийнято на засіданні виконавчого комітету селищної ради 28.09.2018 р. 

 30.09.2018 року в переддень Дня людей похилого віку та Всеукраїнського Дня бібліотек,  Іршанська селищна рада  провела  заплановані заходи для відзначення Дня людей похилого віку та Всеукраїнського Дня бібліотек. Привітав ветеранів та людей похилого віку селищний голова, Анатолій Борисович Рак. В своєму виступі він зазначив:

  • Людина похилого віку гідна поваги та щоденної уваги. Саме ці люди розбудовували наше селище, саме ці люди віддавали свої сили та молоді літа на робочих місцях підприємств та установ, щоденно дбаючи про розвиток, достаток та затишок. Далеко не всім дано таке величезне досягнення і благовоління відчути мудрість своїх років. Літній вік людини – зовсім не означає, що він вже на багато що не здатний, як раз навпаки: те, що може літня людина, зрідка здатний зробити більш молодий. І мова зовсім не про сили і енергію, яка властива молодому поколінню, але про досвід та мудрість, наполегливість та здатність досягати поставлених завдань, ментальної гнучкості й толерантності, яка присутня в достатку у більшості літніх людей.

 Іршанська громада з розумінням ставиться до потреб літніх людей. З метою підтримки та допомоги одиноким на території Іршанської об’єднаної територіальної громади у 2016 році створено комунальний заклад «Центр соціальних послуг». На території громади проживає та знаходяться  на обліку в комунальному закладі «Центр соціальних послуг» 43 соціально незахищені особи (люди похилого віку, ветерани війни та праці, одинокі непрацездатні громадяни). КЗ «Центр соціальних послуг» спільно з КНП «КНП «ЦПМСД» Іршанської селищної ради в вересні цього року провів додаткове медичне обстеження та обстеження матеріально-побутових умов проживання одиноких малозабезпечених громадян похилого віку, ветеранів війни та праці.

 Враховуючи не прості умови існування зазначеної групи осіб в сучасних соціально-економічних умовах (високі ціни та маленька пенсія),  Іршанською селищною радою ОТГ, знайдено можливість мінімальної підтримки найнеобхіднішим. КЗ «Центр соціальних послуг» передав 01 жовтня 2018 року адресні продуктові набори для соціально незахищених громадян.

 Слід зауважити, що одним з основних напрямів роботи Комунального закладу «Центр соціальних послуг» є сприяння одиноким громадянам похилого віку, які потрапили в скрутне соціальне становище, а саме, допомога у влаштуванні до будинків-інтернатів, обслуговування відділенням соціальної допомоги  на дому та інше. Центром постійно проводиться роз’яснювальна робота з питань посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги, спрощеного порядку надання житлових субсидій для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, реструктуризації заборгованості, інших соціальних гарантій.

 Дата, 01.10.2018р., покликана привернути увагу односельчан, суспільства до проблеми упередженого ставлення стосовно літніх людей і зруйнувати стереотипи, пов’язані з їхнім життям. 

 Цивілізоване суспільство – це суспільство для всіх. Нашими спільними зусиллями цілком можливо забезпечити не тільки щоб ми жили довше, але й щоб наше життя було більш якісним та повноцінним.

 З Міжнародним днем людей похилого віку!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.