21 грудня, Іршанська об’єднана територіальна громада отримала новенький шкільний автобус.

Новий шкільний автобус на 30 місць перевозитиме школярів та вихованців, які проживають у сільській місцевості до навчальних закладів Іршанської громади.

Також, цей транспорт дозволить організовувати виїзди вчителів на конференції, наради, олімпіади, а дітей – на фестивалі, конкурси, спортивні змагання. Відтепер вони матимуть змогу комфортно їздити на різні заходи, а не добиратись попутками, маршрутками чи власним транспортом.

Іршанський селищний голова Анатолій Рак вручив ключі від автобуса директору НВК «Гімназія-ДНЗ» Валентині Забродській з вітальними словами і щирими побажаннями.

«Шкільний автобус – це, перш за все, безпека дітей у дорозі до школи, спокій батьків, і, звичайно, забезпечення рівного доступу до якісної освіти кожного школяра, який проживає у сільській місцевості, Наш автобус придбаний на умовах співфінансування 30% на 70%. З бюджету громади ми виділили 480 тис.грн.» – розповів селищний голова Анатолій Рак і відзначив, що у наступному році до Іршанської громади мають бажання приєднатися мешканці ще трьох громад Коростенського району: Шершнівської, Меленівської та Ковалівської.

«Після прийняття відповідного закону, який дасть нам можливість об´єднуватися з громадами інших районів, впевнений, що ми проведемо це об´єднання і в подальшому будемо переглядати маршрути та навантаження відносно подальшої потреби у шкільних автобусах, а також встановлювати власні пасажирські перевезення в межах громади» – підкреслив голова.

Разом зі шкільним автобусом, Іршанському НВК «Гімназія-ДНЗ», з метою створення додаткового комп´ютерного класу, селищним головою вручено 11 нових комп´ютерів. У листопаді цього року було виділено кошти місцевого бюджету та придбано 5 комп´ютерів для потреб Добринського НВК «ЗНЗ-ДНЗ».

«Окрім автобуса та комп´ютерів в цьому році, на мою думку, зроблено чимало позитивних кроків для розвитку закладів освіти громади, а саме: придбано меблі та обладнання Іршанському НВК, проведено ремонт покрівлі та заміна вікон корпусу початкової школи, а в 2017 році буде здійснено утеплення фасаду; здійснено заміну огорожі в Добринському НВК та заплановано закупівлю меблів» – підкреслив Анатолій Рак.